איתמר ׳איתו׳ שרביט

אליצור ׳איתו׳ אשקלון היא קבוצת כדורסל ישראלית, מהעיר אשקלון, המשחקת בליגה הלאומית כשמגרשה הביתי הוא היכל הספורט העירוני.

המועדון מקבל את תמיכת עיריית אשקלון וראש העיר, תומר גלאם, יחד עם מחזיק תיק הספורט, דורון נקשרי, המסייעים בקידום והשגת מטרות הקבוצה מדי שנה.

הקבוצה קרויה על שמו של איתמר (״איתו״) שרביט ז״ל, מי שהיה איש המשק של אליצור אשקלון, במשך 18 שנה.

כאות הוקרה וכבוד, הוחלט לקרוא למועדון על שמו של איתמר ז״ל.

איתמר שרביט ז״ל 1978-2013

תחילת עבודתו של איתמר במועדון

בשנת 1995 החל איתמר לעבוד בקבוצת אליצור אשקלון, ששיחקה באותם ימים בליגה לאומית ב׳. איתמר היה אוהד של אליצור עוד מילדותו ואת הזיקה למועדון לקח מאביו רמי, שהיה ממקימי הקבוצה והספונסר הראשי באותה תקופה.

לאחר מכן, עבר איתמר מאוהד מסור לעובד המועדון, כאשר הוא החל את עבודתו כאיש משחק כבר בגיל 18 כיוון שלא התגייס לצה״ל בעקבות בעיות בריאותיות.

עבודתו של איתמר החלה כהתנדבות, אך לאחר מכן ועם הזמן, המועדון הפך למקום פרנסתו הראשי.

הפך מאוהד מסור לעובד המועדון

עולמו התחלק לשניים: התורה והכדורסל

עולמו של איתמר היה סביב התורה, העזרה לזולת וקבוצת הכדורסל.

הוא גידל דורות של שחקנים ואוהדים והפך את הקבוצה לבית הראשון שלו, דרך הספורט איתמר נתן לאוהדים בית חדש, הוא קירב אנשים למועדון כדי שלא יסתובבו ברחובות והם נמשכו לעשייה שלו והחלו גם כן להתנדב ביחד איתו.

החיבור של איתמר למועדון היה הרבה יותר מעבודה, כאשר חלק מהדברים שהיה עושה היו בין היתר לחלק כרטיסים לילדים שלא היו יכולים לרכוש מכספם, דאג בימי הולדת של אוהדים לתת מתנה כדורי סל חתומים על ידי השחקנים, ביגוד מסוף העונה ותשומת לב לכל אחד ככל שהיה יכול.

התורה, העזרה לזולת והכדורסל

עליות הליגה של הקבוצה והנסיעות לאירופה

בין השנים שאהד ועבד במועדון, איתמר זכה לעלות ליגה פעמיים עם הקבוצה. בשנים בהן שיחקה בליגת העל, נסע איתה גם למשחקיה באירופה כעובד המועדון וחלק בלתי נפרד ממנו.

המחלה שהכריעה והמשחק האחרון

בשנת 2012 החל איתמר להרגיש כאבי ראש וחש לא בטוב. לאחר מספר בירורים ובדיקות, עלה כי איתמר סובל מגידול בראשו. על עף הניתוחים שעבר, המשיך בעבודתו, לא ויתר על הקבוצה והמשיך להגיע לאימונים, עד שראייתו של איתמר נפגעה בעקבות המחלה והוא אינו היה יכול להמשיך לעבוד ולתת מעצמו כפי שהיה רוצה כמו בכל השנים ובצער, החליט להפסיק את עבודתו שכה אהב.

המשחק האחרון בו איתמר נכח כעובד המועדון, היה בעיר הקודש ירושלים, שם אליצור אשקלון ניחה את הפועל ירושלים במשחק חוץ הרואי של הקבוצה.

בשנת 2015 הוקם המועדון אליצור ׳איתו׳ אשקלון, שכאמור קרוי על שמו של איתמר ובכינויו ׳איתו׳.

הקבוצה משחקת כיום בליגה לאומית בכדורסל וממשיכה להעצים את זכרו בכל דרך ובכל אפשרות.

מתוך המשחק האחרון בירושלים בו עבד איתמר ז״ל